Trawa - Budowlanka od podstaw

polskifachowiec.pl
zbuduj z nami swój dom
Przejdź do treści

Menu główne:


TRAWA PRZED DOMEM

Otoczenie naszego domu powinno być jak najbardziej piękne i stanowić wizytówkę nie tylko domu, ale również nas samych. Od tego jak urządzimy to otoczenie często zależeć będzie również to jak my sami będziemy się w takim domu czuli. Jak się jednak okazuje wybór odpowiedniego typu trawy nie jest wyborem łatwym i laik może się w nim nieco pogubić. Przy dużej powierzchni do zasiania pomyłka może ostatecznie sporo nas kosztować. Oto podstawowe rodzaje traw i ich zastosowanie.

TRAWNIK OZDOBNY
Sama jego nazwa określa dostatecznie zastosowanie i ewentualne wady tych mieszanek traw. Najczęściej trawy ozdobne rzeczywiście prezentują się pięknie, ale jedynie z odległości. Mieszanki traw charakteryzują się niesamowicie głęboką zielenią, ale również delikatnymi źdźbłami. Przez to ni zaleca się chodzenia po takich gatunkach traw. Rawy ozdobne nie są więc dobrym wyborem w sytuacji, gdy chcemy zrobić dla naszych dzieci miejsce do zabawy.
Trawnik przed dmoem
TRAWNIK UŻYTKOWY
Czasami nazywany również trawnikiem sportowo-rekreacyjnym. To rodzaj trawnika, w którego przypadku zostały użyte mieszanki traw odpornych na deptanie, przemarzanie i skłonne do szybkiego kiełkowania po posianiu jak również do szybkiego odrostu po jej skoszeniu. Te rodzaje traw również cechują się szybki wzrostem i też z tego powodu są chętnie wybierane na Polskie ogródki. To mieszanka, która jeżeli będzie dobrze dobrana przetrwa na naszym ogrodzie wiele lat, zimując i odrastając po zimie na nowo. Doskonałą do ogrodów, które pełnią funkcje użytkowe, a nie jedynie ozdobne.

TRAWNIK UNIWERSALNY
Stanowią swoisty kompromis pomiędzy pięknymi, ale delikatnymi trawami ozdobnymi i mieszankami użytkowymi, które rzeczywiście są wytrzymałe, ale nie gwarantują aż takiego piękna. Trawniki uniwersalne jak się okazuje wybieramy najczęściej i najchętniej. Są stosunkowo wytrzymałe i dają odpowiedni dla większości z nas poziom estetyki ogrodu i otoczenia domowego.  

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego