Projekt - Budowlanka od podstaw

polskifachowiec.pl
zbuduj z nami swój dom
Przejdź do treści

Menu główne:


PROJEKT DOMU

Osoby budujące swój dom są zewsząd zasypywane rozmaitymi ofertami domów jednorodzinnych, bliźniaczych, szeregowych i wieloma innymi propozycjami. Wybranie spośród tak szerokiej oferty projektantów nie należy do zadań łatwych.

PIĘKNY PROJEKT TO NIE WSZYSTKO
Nawet najpiękniejsza bryła budynku czy stylowo wykończony daszek, weranda i eleganci taras nie powinny być dla nas elementem, który będzie decydował o tym czy właśnie na ten projekt się zdecydujemy. Oczywiście dom musi być również piękny, ale najważniejsze by pozostał dla nas funkcjonalny i to właśnie na tej kwestii skupmy się najbardziej.
Piękny dom to również często spore koszty. W budownictwie jednorodzinnym stawiajmy raczej na prostotę. Ewentualne dokonywanie napraw dekarskich na ostro spadzistym dachu z wieloma gąsiorami będzie bowiem w przyszłości znacznie droższe niż na dachu prostym.
Projekt domu
KROK PO KROKU
Oceń na początku swoje możliwości finansowe. Pamiętaj, że koszt wykonania takiego budynku podany przez projektanta będzie jedynie kosztem szacunkowym. Weź na to poprawkę szacując budżet na budowę.
Dopasuj dom do działki. Istotnie to właśnie do wymiaru i kształtu swojej działki powinieneś dopasować swój projekt. Od tych kwestii zależy tak estetyka jak również kwestie związane z względami praktycznymi późniejszego użytkowania domu. To dotyczy przede wszystkim działek małych. Musisz bowiem dom usytuować na niej w taki sposób, aby poszanować prawo budowlane.
Wnętrze jest ważniejsze niż to co na zewnątrz. Piękna bryła i dach domu nie wynagrodzą Ci jakiegokolwiek niedostatku w jego wnętrzu jak chociażby źle rozplanowane pomieszczenia albo ich za mała ilość. Jeżeli wnętrze domu nie zadowala Cię od strony praktycznej – zrezygnuj. Stawiaj na praktyczność. Duża rodzina to konieczność na przykład dwóch łazienek. Spora kuchnia z możliwości rozbudowy o jadalnię również przyda się osobom, które cenią sobie wygodę w czasie spożywania posiłków i tworzą większą rodzinę. Jeżeli jednak szukasz niewielkiego domu dla małej rodziny taki wybierz projekt. Popadnięcie w przesadę może bowiem sporo kosztować Twoje domowe finanse.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego