Podłogi - Budowlanka od podstaw

polskifachowiec.pl
zbuduj z nami swój dom
Przejdź do treści

Menu główne:


JAKIE PODŁOGI DLA MOJEGO DOMU?

Wybranie odpowiedniej podłogi dla domu nie będzie proste. Rzeczywiście kiedy już podjęliśmy większość decyzji, a nawet wylaliśmy wylewkę przychodzi się nam mierzyć z kolejnym, niezmiernie trudnym etapem, którym będzie położenie podłogi. Do wyboru jest wiele rozwiązań, spośród których na dzień dzisiejszy chyba największa popularnością cieszą się panele podłogowe drewniane i laminowane, a także deska podłogowa i oczywiście modny od wielu lat parkiet. W niektórych pomieszczeniach stosuje się oczywiście kafle.

PANELE PODŁOGOWE
To faktycznie najtańsza z opcji jeżeli chodzi o wykończenie podłóg. W ich wypadku największym plusem będzie cena. Prócz niej niestety dopatrzyć się możemy wielu sporych wad. Przede wszystkim panele się przecierają i nawet te lepszej jakości wymagać będą co pewien czas wymiany. Dodatkowo nie dają tak naturalnego efektu jak prawdziwe drewno, a chodzenie po nich na boso nie będzie dla nas tak przyjemne, jakbyśmy być może tego chcieli. Największą wadą paneli jest jednak to, że w przypadku uszkodzenia pojedynczego panelu nie będziemy mieli możliwości jego naprawy i wymiany, a jedynie doraźnie będziemy sobie mogli z problemem poradzić.
Układanie paneli podłogowych
DREWNIANE PODŁOGI – PARKIETY I DESKA
Deska podłogowa jest znacznie przyjemniejsza w odbiorze niż panele. Zdecydowanie również zarówno parkiety drewniane jak i deski podłogowe stanowią rozwiązania niezmiernie solidne, trwałe, których użyteczność będzie niezmienna przez wiele kolejnych lat. Co najważniejsze – każdą drobniejszą nawet usterkę będziemy mogli naprawić w przypadku uszkodzeń. Wadą tych rozwiązań jest oczywiście fakt, że zarówno parkiety jak i deski bywają wielokrotnie tańsze od wspominanych paneli podłogowych.
Podłoga z desek
STYLISTYKA POMIESZCZEŃ I DOMU
Niewątpliwie nie każde rozwiązanie będzie idealnie pasowało do niektórych pomieszczeń. Panele podłogowe chociażby jeżeli nie posiadają warstwy wodoszczelnej nie powinny znaleźć się w kuchni czy też w łazience. Tam bowiem siłą rzeczy będą narażone na znacznie większą wilgoć i szybsze zniszczenie. Płytki podłogowe w takich miejscach będą na pewno niezastąpione. Wszystkie podłogi wybieramy pod kątem przede wszystkim stylu naszego domu, który właśnie powstaje. Jeżeli ma być nowocześnie – takich rozwiązań szukajmy, a jeżeli cenimy sobie ekonomię – wybierzmy chociażby panele.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego