Działka - Budowlanka od podstaw

polskifachowiec.pl
zbuduj z nami swój dom
Przejdź do treści

Menu główne:


KUPNO DZIAŁKI

Od wyboru działki zależy bardzo wiele. Niektórym osobom wydaje się, że najważniejszą sprawą jest postawienie pięknego domu, który będzie nowoczesny. Znacznie trudniejszą kwestią i o wiele bardziej odpowiedzialną jest wybranie do tego domu odpowiedniej działki. Rozmiar, kształt działki, jej usytuowanie względem innych działek, odległość od miasta – te wszystkie kwestie nie pozostają bez znaczenia i dlatego też nie powinniśmy ich bagatelizować.

KSZTAŁT I ROZMIAR
To kwestia pierwszorzędna jeżeli chodzi o naszą działkę. Musi być ona dopasowana odpowiednio do domu, który chcemy na niej postawić, ale również wszystkich innych elementów, które ostatecznie znaleźć będą się miały w naszym domowym otoczeniu. Na ten moment za działki minimalnych rozmiarów pod zabudowę jednorodzinną uważa się 7-8 arów, ale Klienci zdecydowanie starają się poszukiwać większych przestrzeni. Tak mała działka daje bowiem stosunkowo małe pole do popisu przy późniejszym urządzaniu swojego otoczenia. Kształt działki i jej rozmiar wpływają również na ostateczny wybór projektu, a więc to cecha pierwszorzędna.
wyrównanie terenu pod działkę
TERENY PODMOKŁE i ZALEWOWE
Istnieje kilka metod sprawdzenia takich kwestii. Pierwsza to oczywiście sprawdzenie na mapach zalewowych czy dane miejsce było notorycznie zalewane przez powodzie. Jeżeli tak jest – niska cena nie powinna Cię już dziwić. Drugą ważną kwestią jest to, czy działka nie jest na terenie podmokłym. Badanie to koszt kilkuset złotych i potrzebny jest do tego geolog. Zbladnie gruntu pozwoli nam ocenić późniejsze koszty fundamentów, a także kwestie podpiwniczenia domu.

KWESTIE FORMALNE
W przypadku działki w pierwszej kolejności sprawdź czy posiada ona na pewno charakter budowlany. Dział zagospodarowania gminy udostępni Ci takie informacje jeżeli będziesz posiadać numer wybranej działki. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie w gminie jakie są plany zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu dowiesz się jaki typ budynku może znaleźć się na tej działce. Przed kupnem ostatecznie jak w wypadku każdej nieruchomości sprawdź księgi wieczyste
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego